facebook

I Niedziela Wielkiego Postu
18.02.2024 r.

1. Przez cały Wielki Post zapraszamy na adorację NS. po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00 (wyłączając niedziele i piątki).

2. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach w sali rekreacyjnej.

3. Wspólnota Neokatechumenalna serdecznie zaprasza w okresie Wielkiego Postu na modlitwę poranną Kościoła: hymnami, psalmami, fragmentami Pisma św. i katechezami, czyli rozbudowaną jutrznią zwaną laudesami. W jej trakcie jest czas na medytację osobistą i modlitwę wspólnotową. Zapraszamy od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 6:00 rano do sali św. Stanisława Kostki w dolnym kościele. Modlitwę Jutrzni można też potraktować jako wspaniałe przygotowanie do udziału we Mszy św. o godz. 7:00 i przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Droga krzyżowa w każdy piątek  o godz.:

16.30 – dla dzieci i opiekunów,
18.45 – dla dorosłych,
19.30 – dla młodzieży i osób pracujących do późna

5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przed ołtarzem.

6. Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą własnoręcznie zrobioną palmę. Podpisane prace przynosimy do piątku 22 marca. Rozstrzygnięcie konkursu obędzie się w Niedzielę Palmową, 24 marca na Mszy św. o godz. 11.30.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Jak najowocniej można go przeżyć Wielki Post? – tłumaczy ks. Henryk Zieliński. Oraz: Co proponuje współczesny ateizm w miejsce wiary – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ. 

Polecane strony