facebook

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
19.05.2024 r.

 

1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 277. Dla tych dzieci biały tydzień odbywać się będzie od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00.

2. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach w sali rekreacyjnej.              

3. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (30 maja). Tradycyjnie procesja będzie przebiegać ulicami naszego osiedla. Ołtarze przygotowują: I Neokatechumenat; II Kościół Domowy; III Odnowa w Duchu Świętym; IV Żywy Różaniec. Wspólnota Bielanek zwraca się z prośbą o zbieranie i przynoszenie suszonych kwiatów, które posłużą w czasie Uroczystości Bożego Ciała. Kwiaty należny składać do zakrystii.   

4. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci ze szkół nr 380, 285 i 277 odbędzie 26 maja, o godz. 10.00. Spotkanie przygotowujące odbędzie się 22 maja, o godz. 19.00. Dzieci zapraszamy do kościoła górnego, rodzice zaś będą mieli spotkane w kościele dolnym. Spowiedź dla dzieci i rodziców odbędzie się w piątek od godz. 16.00 do 18.30.

5. Organizujemy II edycję diecezjalnego turnieju ministrantów w piłkę nożną, który odbędzie się 16 czerwca na boisku OSIR Targówek. Wszystkich chętnych, pragnących włączyć się w pomoc i organizację turnieju, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii i pozostawienie numeru kontaktowego. Szczególnie mile widziani są ratownicy, sędziowie oraz osoby do obsługi technicznej. Zgłoszenia i szczegółowe informacje u księdza Marcina.  

6. W dniach od 19.09-27.09.2024 r. organizujemy 9-dniową pielgrzymkę samolotową do Francji. Koszt pielgrzymki: 2790 zł + 1180 €. Program pielgrzymki znajdziemy na stoliku przy prasie katolickiej. Zapisy i szczegółowe informacje u księdza Marcina.

7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Jak ukazywać obecność Ducha Świętego, by otworzyć młodzież na Jego działanie? – pisze ks. prof. Bartosz Adamczewski. Oraz: Czym różnią się dary i owoce Ducha Świętego od charyzmatów i jak rozpoznać u siebie te ostatnie? – odpowiada o. Wit Chlondowski.

 

    

 

 

Polecane strony