facebook

 II Niedziela Adwentu 
10.12.2023. r.

1. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski w II Niedzielę Adwentu odbywa się w  całej Polsce zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje adwentowe – na każdej Mszy św. konferencje rekolekcyjne prowadzi
o. Kombonianin. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz osoby pracujące na Msze św. o godz. 19.30. Porządek rekolekcji w poniedziałek i wtorek jest następujący:

6.30 – Roraty i nauka rekolekcyjna
8.30 – Msza św. i nauka rekolekcyjna
17.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna
18.00 – Msza św. i nauka rekolekcyjna
19.30 – Msza św. i nauka rekolekcyjna dla pracujących do późna 

Podczas rekolekcji możemy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Pamiętajmy, aby solidnie się przygotować do tego sakramentu przez rachunek sumienia. Prosimy również, aby nie odkładać spowiedzi świętej na ostatnie dni przed świętami.

3. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowywaniu ozdób świątecznych i ubieraniu kawiarniowej choinki.

4. Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą własnoręcznie wykonaną kartkę bożonarodzeniową. Kartki mogą być wykonane w różnym formacie, zdobimy je wyłącznie na zewnętrznej stronie, natomiast w miejscu wypisywania życzeń mają pozostać puste. Podpisane prace przynosimy do zakrystii do 23 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się
w niedzielę, 24 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.30. Szczegółowe informacje u ks. Marcina.   

5. Przypominamy, że pobłogosławione opłatki na nasze stoły wigilijne są dostępne w kancelarii przed lub po Mszy św. w niedzielę i w godzinach pracy kancelarii w dni powszednie, zaś świece wigilijne Caritas, które są znakiem naszej solidarności z biednymi i potrzebującymi, są dostępne w kruchcie kościoła.

6. Porządek wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie jest następujący:

ul. Tokarza 5 – Środę 13.12.2023 r.
ul. Krasiczyńska 3 – Czwartek 14.12.2023 r.
ul. Krasiczyńska 5 – Piątek 15.12.2023 r.
ul. Krasiczyńska 8 – Sobotę 16.12.2023 r..
ul. Krasiczyńska 11, 13, – Poniedziałek 18.12.2023 r.
ul. Krasiczyńska 10 – Wtorek 19.12.2023 r.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy możemy znaleźć odpowiedź na pytania: Dlaczego metoda zapłodnienia in vitro jest moralnie zła? Odpowiada dr Tadeusz Wasilewski, wyjaśniając przebieg tej procedury i jej skutki medyczne, a także aspekty etyczne. Oraz: Na synodzie chodzi o rozeznanie tego, co Chrystusowy Duch mówi do Kościoła, ale i o odrzucenie tego, co przymilnie szepce do uszu duch zły – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk SJ. 

8. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek, 14 grudnia,
o godz. 19.00 w kościele.

Polecane strony