facebook

1. Rozpoczynamy jutro miesiąc maj, w którym szczególnie oddajemy cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą odbywać się w niedzielę o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Przez cały miesiąc maj, w dni powszednie po zakończonym nabożeństwie, odbywać się będzie adoracja N.S do godz. 21.00 i kończyć się będzie Apelem Jasnogórskim.

2. Dziś, po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii. Spotkania w kawiarence są okazją do pogłębienia wzajemnych więzi w ramach naszej rodziny parafialnej, jak też stwarzają możliwość do bardziej czynnego zaangażowania się w życie naszej lokalnej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy!

3. W środę, 3 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W tym dniu Msze św. i nabożeństwa według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 19.30 zapraszamy mężczyzn, szczególnie ojców i mężów, na adorację N. S. Przez wstawiennictwo św. Józefa  prosimy o ochronę i ratunek dla naszych rodzin i małżeństw.

4. W pierwszy piątek miesiąca możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.30. Adoracja Pana Jezusa w N. S. od godz. 8.30 do 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. z formularza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.30, połączona z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszamy.

5. Pierwsza Komunia św. dla dzieci ze szkoły:

  • nr 380 odbędzie się 13 maja, o godz. 12.00, a biały tydzień od poniedziałku do piątku,
    o godz. 17.00;
  • nr 285 odbędzie się 14 maja, o godz. 10.00, a biały tydzień od poniedziałku do piątku,
    o godz. 18.00;
  • nr 277 odbędzie się 21 maja, o godz. 10.00, a biały tydzień od poniedziałku do piątku, 
    o godz. 17.00;

28 maja, o godz. 10.00, odbędzie się rocznica I Komunii św. dla dzieci ze szkół nr 380, 285 i 277. Spotkanie przygotowujące z rodzicami i dziećmi, w środę, 24 maja, o godz. 19.00.

6. Dziś gościmy w naszej wspólnocie ks. Romana Kota, który buduje świątynię p. w. Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie przy ul. Myśliborskiej. Po każdej Mszy św. możemy złożyć ofiary do puszek, wspierając budowę kościoła oraz porozmawiać z osobami ze wspólnoty.

7. 27 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok. godz. 17.30. Koszt wyjazdu: 100 zł. Zapisy w zakrystii u ks. Marcina.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Polecane strony