facebook

1. Dziś w Polsce obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. Ofiary składane do puszek przed kościołem są przeznaczone na wystrój Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj gości w naszej parafii i głosi homilie ks. Zbigniew Lenart, który jest wieloletnim misjonarzem w Kazachstanie. Po mszy świętej będzie można wesprzeć materialnie jego posługę na misjach.

3. Dziś, po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła. Zapraszamy w ramach „Dnia Dziecka” szczególnie najmłodszych na ostatnie przed wakacjami otwarcie kawiarenki ze specjalnymi atrakcjami dla dzieci.

4. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odbywają się w niedzielę i święta, o godz. 17.30, natomiast w dni powszednie po Mszy św., o godz. 18.00. Adoracja N. S. do godz. 21.00 odbywa się po zakończonym nabożeństwie.

5. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Zmartwychwstanie” oraz „Betlejem” zapraszająw pierwszy wtorek miesiąca, 6 czerwca, o godz. 18:00, na Mszę Świętą połączoną z modlitwą o uzdrowienie oraz adorację N. S. O godz. 20:00 możliwość skorzystania z indywidualnego błogosławieństwa Najświętszego Sakramentu.

6. W środę, 7 czerwca zapraszamy mężczyzn, szczególnie ojców i mężów, na adorację N. S. o godz. 19.00. Przez wstawiennictwo św. Józefa  prosimy o ochronę i ratunek dla naszych rodzin i małżeństw.

7. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). W tym dniu Msze św. obywać się będą w następującym porządku: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i po południu, wyłącznie o godz. 16.00, z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy, przez ul. Kowalskiego, Tokarza, Krasiczyńską, Chodecką, Krasnobrodzką. Prosimy o udekorowanie balkonów, okien i zapraszamy do czynnego udziału w procesji asystę i grupy parafialne: Odnowę w Duchu Świętym, Neokatechumenat, Bractwo św. Józefa, Totus Tuus, chór, Bielanki, Ministrantów, Lektorów, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne w strojach. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie: „Przed tak wielkim Sakramentem”. Tradycyjnie ołtarze wykonają grupy parafialne: I ołtarz Neokatechumenat, II Kościół Domowy, III Odnowa w Duchu Świętym, IV Żywy Różaniec. W piątek, po Bożym Ciele, została udzielona dyspensa od pokarmów mięsnych.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Są tacy, którzy o Najświętszym Sakramencie mówią „opłatek”. Czy się mylą? – odpowiada ks. prof. Marek Tatar.

Polecane strony