facebook

1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii św. uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 277. Dla tych dzieci biały tydzień odbywać się będzie od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00. Przypominamy, że w czasie białego tygodnia Msza św. o godz. 17.30 zostaje przesunięta na godz. 17.00.

2. Dziś, po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii. Spotkania są okazją do budowania wzajemnych relacji w ramach naszej rodziny parafialnej.

3. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00, odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie z rodzicami i dziećmi w środę po nabożeństwie majowym, o godz. 19.15.

4. W najbliższą sobotę, o godz. 20.00, serdecznie zapraszamy na Mszę św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego i modlitewne czuwanie do godz. 6.00 rano. W czasie nabożeństwa nastąpi namaszczenie błogosławionym olejem oraz odnowienie przyrzeczeń bierzmowania, dlatego  prosimy, aby na nabożeństwo zabrać ze sobą świece. Po uroczystej Mszy św. modlitwy podczas adoracji N. S. poprowadzą grupy parafialne. Natomiast grupa Neokatechumenalna będzie się modlić w kościele dolnym.

5. W najbliższą sobotę odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Wyjazd
o godz. 6.00, z parkingu przed kościołem. Osoby zapisane prosimy o dokonywanie wpłat
i uzupełnienie brakujących danych personalnych.

6. Wspólnota Bielanek zwraca się z prośbą o zbieranie i przynoszenie suszonych kwiatów, które posłużą w czasie Uroczystości Bożego Ciała. Kwiaty należny składać do zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., odbędzie się pobłogosławienie pojazdów przez wstawiennictwo św. Krzysztofa. Ofiary składane podczas błogosławienia pojazdów są przeznaczone dla Stowarzyszenia „MIVA Polska”, celem którego jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu.

8. W przyszłą niedzielę, o godz. 16.00, w kawiarence parafialnej, odbędzie się organizacyjne spotkanie nowego kręgu Domowego Kościoła. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych formacją w tej wspólnocie.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Jak postępować z dziećmi, by relacji małżeńskiej nie zagrażał syndrom pustego gniazda? – odpowiada Anna Wardak, mama dziesięciorga dzieci i doradca rodzinny. Oraz:  Co oznaczają zmiany w ustawie o przemocy w rodzinie, o których głośno zrobiło się w kontekście śmierci ośmioletniego Kamila z Częstochowy? – wyjaśnia Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.

Polecane strony