facebook

1. Dziś, o godz. 10.00, Rocznica Komunii Świętej, polecamy dzieci odnawiające sakrament Eucharystii szczególnej modlitwie.

2. Dziś po każdej Mszy św., odbędzie się pobłogosławienie pojazdów przez wstawiennictwo św. Krzysztofa. Ofiary składane podczas błogosławienia pojazdów są przeznaczone dla Stowarzyszenia „MIVA Polska”, celem którego jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu.

 

3. Dziś, po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii. Natomiast w przyszłą niedzielę, 4 czerwca, w ramach „Dnia Dziecka”, zapraszamy szczególnie najmłodszych na ostatnie przed wakacjami otwarcie kawiarenki ze specjalnymi atrakcjami dla dzieci.

4. Dziś, o godz. 16.00, w kawiarence parafialnej, odbędzie się organizacyjne spotkanie nowego kręgu Domowego Kościoła. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych formacją w tej wspólnocie.

5. Jutro święto Matki Kościoła, główne Msze św. o godz. 8.30 i 18.00 – kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

6. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Zmartwychwstanie” oraz „Betlejem” zapraszająw pierwszy wtorek miesiąca, 6 czerwca, o godz. 18:00, na Mszę Świętą połączoną z modlitwą o uzdrowienie oraz adorację N. S. O godz. 20:00 możliwość skorzystaniaz indywidualnego błogosławieństwa Najświętszego Sakramentu.

7. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (8 czerwca – Boże Ciało). Tradycyjnie procesja będzie przebiegać ulicami naszego osiedla. Ołtarze przygotowują:
I Neokatechumenat; II Kościół Domowy; III Odnowa w Duchu Świętym; IV Żywy Różaniec. Wspólnota Bielanek zwraca się z prośbą o zbieranie i przynoszenie suszonych kwiatów, które posłużą w czasie Uroczystości Bożego Ciała. Kwiaty należny składać do zakrystii.

8. W pierwszy piątek miesiąca możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.30. Adoracja Pana Jezusa w N. S. od godz. 8.30 do 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. z formularza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.30, połączona z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszamy.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Jakie miejsce w życiu bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego zajmuje miłość do ojczyzny? – odpowiada prof. Paweł Skibiński. Oraz: Mieli niewiele lat, ale cechowały ich czyste serca i ogromna ufność w miłość Boga. Kim były najmłodsze dzieci uznane przez Kościół za świętych? – pisze Dorota Glica.

Polecane strony