facebook

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie N. S. z procesją wokół kościoła. Zapraszamy asystę, Bielanki, Ministrantów, Żywy Różaniec, do wspólnej modlitwy. Po nabożeństwie spotkanie z członkami Żywego Różańca w sali za zegarem.

2. Na zakończenie tygodnia modlitw o powołania – dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Na V roku tegoż seminarium kształci się nasz parafianin, kleryk Artur. Za wszystkie ofiary składamy – Bóg zapłać!

3. Dziś, po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii.

4. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywają się w niedzielę
i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Przez cały miesiąc maj, w dni powszednie po zakończonym nabożeństwie, odbywa się adoracja N. S. do godz. 21.00.

5. W najbliższą sobotę, o godz. 12.00, Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas III ze szkoły nr 380. Spowiedź dla rodziców i dzieci w piątek, od godz. 16.00. Natomiast w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00, Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas III ze szkoły nr 285. Spowiedź dla rodziców i dzieci w piątek, od godz. 16.00.

6. 27 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wyjazd o godz. 6.00, powrót ok. godz. 17.30. Koszt wyjazdu: 100 zł. Zapisy w zakrystii u ks. Marcina.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Jak wygląda życie za murami uczelni przygotowującej przyszłych księży? Do wnętrza Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń – zaprasza kl. Michał Wodzicki. Oraz: Ks. Blachnicki został otruty – wynika ze śledztwa. To drugie postępowanie prowadzone przez IPN, pierwsze umorzono w 2006 r. Co spowodowało, że sprawa została ponownie podjęta? – odpowiada prokurator Michał Skwara.

Polecane strony