facebook

1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii św. uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 285. Dla tych dzieci biały tydzień odbywać się będzie od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. Przypominamy, że w czasie białego tygodnia dla dzieci ze szkoły 380 Msza św.
o godz. 17.30 zostaje przesunięta na godzinę 17.00.

2. Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 277 odbędzie się w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców
w piątek, od godz. 16.00.

3. W najbliższą sobotę, o godz. 10.00, w Konkatedrze na Kamionku, odbędą się święcenia diakonatu, które przyjmie nasz parafianin, kleryk Artur. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość i polecamy wszystkich kandydatów modlitwie.

4. Dziś, po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii. Spotkania są okazją do budowania wzajemnych relacji w ramach naszej rodziny parafialnej.

5. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywają się w niedzielę
i uroczystości o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Przez cały miesiąc maj, w dni powszednie po zakończonym nabożeństwie, odbywa się adoracja N. S. do godz. 21.00.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,  przypominamy – zgodnie z przykazaniami kościelnymi – o obowiązku przyjęcia Komunii św. w okresie Wielkanocnym.

7. Wspólnota Bielanek zwraca się z prośbą o zbieranie i przynoszenie suszonych kwiatów, które posłużą w czasie Uroczystości Bożego Ciała. Kwiaty należny składać do zakrystii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Jak nie zmarnować przy okazji I Komunii Świętej szansy do ewangelizowania całych rodzin? – odpowiedzi poszukuje ks. Tomasz Sadłowski. Oraz:  Czy doświadczanie nieba zaczyna się już w życiu ziemskim? – odpowiada ks. prof. dr. hab. Krzysztof Góźdź z Katedry Historii Dogmatów i Teologii Historycznej KUL.

Polecane strony