facebook

1. W najbliższy czwartek zakończenie oktawy Boże Ciała. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z Nieszporami i procesją. Po Mszy św. pobłogosławienie kwiatów i ziół. Zapraszamy do udziału w procesji całą asystę kościelną.

 

2. Wszystkim grupom, które przygotowywały ołtarze na procesję Boże Ciała, jak i pojedynczym osobom zaangażowanym w upiększanie liturgii, składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Główne Msze św. o godz. 8.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pan Marian organizuje pielgrzymkę do „Nowej Osuchowej”, w dniu 25.06.2023 r. Wyjazd o godz. 7.30. Zapisy i szczegółowe informacje u p. Mariana i w zakrystii.

5. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowych odbywają się w niedzielę, o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św., o godz. 18.00. Adoracja N. S. do godz. 21.00.

6. 1 lipca, w sobotę, organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z racji Uroczystości Najdroższej Krwi Chrystusa. W programie pielgrzymki: Droga Krzyżowa, konferencja prof. Tadeusza Guza, Msza św., Nabożeństwo ku czci Krwi Chrystusa. Wyjazd o godz. 6.30, powrót ok. godz. 19.00. Koszt wyjazdu: 100 zł. Zapisy w zakrystii u ks. Marcina.

7. W seminarium naszej diecezji organizowane jest sympozjum na temat przekazywania wiary w rodzinie, pt. „Co zrobić, żeby zostali?”. Coraz więcej wierzących rodziców zadaje sobie pytanie „gdzie popełniliśmy błąd: że wychowaliśmy niewierzące dzieci. Co zrobić gdy dziecko nie chce się modlić i chodzić do kościoła?”. Na te pytania odpowiedzą zaproszeni eksperci. Rodziców, dziadków, katechetów i wszystkich, którym zależy na przyszłości dzieci i Kościoła, zapraszamy na spotkanie w dniu 17 czerwca, w sobotę, od godz. 10.00. Więcej informacji znajdziemy w gablocie przed kościołem.

9. W niedzielę, 18 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30, zapraszamy na coroczny letni koncert naszej Scholii kończący kolejny rok pracy. W trakcie koncertu Schola będzie zbierała fundusze na swój formacyjno-integracyjny wyjazd letni. 

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Co piąte małżeństwo zmaga się z niepłodnością – WHO mówi już
o „nieprawidłowości społecznej”. Czy niepłodność jest zawsze uleczalna, a bezpłodność nieuleczalna? – odpowiada dr. Tadeusz Wasilewski, położnik-ginekolog i specjalista od naprotechnologii. Oraz: Biblijne pojęcie serca, wbrew potocznym skojarzeniom, dalekie jest od uniesień, wzniosłych uczuć i natchnień. Wyjaśnienie tego nieporozumienia pozwala pojąć prawdziwe znaczenie nabożeństwa do serca Jezusa – tłumaczy ks. Łukasz Piotrowski.

Polecane strony