1. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Wszystkim życzymy bezpiecznego czasu wypoczynku, odzyskania sił i bliskości Pana Boga. Polecamy wypoczywających serdecznej modlitwie naszych parafian.

2. W najbliższy czwartek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Główna Msza św. o godz. 18.00. Polecamy modlitwie wszystkich solenizantów, szczególnie naszych kapłanów: ks. Piotra i ks. Pawła.

3. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. z formularz o N. M. P., o godz. 8.00, połączoną z modlitwą różańcową – serdecznie zapraszamy.

4. 1 lipca, w sobotę, organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej z racji Uroczystości Najdroższej Krwi Chrystusa. W programie pielgrzymki: Droga Krzyżowa, konferencja ks. prof. Tadeusza Guza, Msza św., Nabożeństwo ku czci Krwi Chrystusa. Wyjazd o godz. 6.30, powrót ok. godz. 19.00. Koszt wyjazdu: 100 zł. Zapisy w zakrystii u ks. Marcina.

5. W czasie wakacji ( przez lipiec i sierpień) Msze św. w naszej parafii będą odprawiane w następującym porządku: w niedzielę o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00; i 19.30. Natomiast w dni powszednie o godz. 7.00; 7.30 i 18.00. Spowiedź na każdej Mszy św.

6. Pan Marian, nasz parafianin, organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę, w dniu 9 lipca br. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt pielgrzymki: 70 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u p. Mariana i w zakrystii.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Czy tata inaczej wychowuje syna, a inaczej córkę? – odpowiada Janusz Wardak, doradca rodzinny i ojciec dziesięciorga dzieci. Oraz: Kryzys ojcostwa splatający się z kryzysem męskości, który jest wielkim problemem dla świata i dla ludzkości, stanowi również poważne zagrożenie dla Kościoła. Zamazuje w ludziach obraz Boga jako Ojca, bo słowo „ojciec” coraz częściej bywa synonimem kogoś nieobecnego i nieodpowiedzialnego – zauważa ks. Henryk Zieliński.