facebook

XIX Niedziela Zwykła 

1. Dziś obchodzimy niedzielę misyjną pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Za wszystkie ofiary złożone na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii. Dziś w kawiarence możemy zobaczyć wystawę poświęconą życiu i twórczości św. Jana Pawła II oraz bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Dzieci zapraszamy także do wzięcia udziału w zabawach w sali rekreacyjnej.

3. Podopieczni naszego ośrodka dla osób z niepełnosprawnością kwestują i prezentują dziś swoje prace wykonane w pracowni zajęciowej. Zebrane środki są przeznaczone na dalszą działalność ośrodka. Dziękujemy za każdy dar serca.  

4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się dziś, o godz. 16.00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

5. Zbliża się miesiąc listopad szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych. W związku z tym na stolikach w świątyni znajdują się kartki, na których można zapisać imiona i nazwiska zmarłych, za których pragniemy modlić się w wypominkach rocznych i półrocznych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 lub w wypominkach jednorazowych 1 lub 2 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 i procesji żałobnej. Wspólna modlitwa Kościoła jest trwałym znakiem naszej pamięci o zmarłych i troski o ich zbawienie. Intencje wspominkowe można składać do księży po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii.

6. Zapraszamy dzieci na Bal „Wszystkich Świętych”, który odbędzie się we wtorek, 31 października, w godzinach od 18.00 do 20.00 w sali przy kancelarii. Zachęcamy dzieci do przebrania się za aniołów i świętych. W ramach przygotowania do balu prosimy dziecio wykonanie własnoręcznych rysunków świętych oraz błogosławionych i dostarczenie ich do zakrystii do przyszłej niedzieli. Zapewniamy dobrą zabawę, konkursy, muzykę, tańce. Dostarczenie ciast, napojów i innych słodkości będzie mile widziane. Zapisy w zakrystii, miejsca ograniczone. Szczegółowe informacje u x. Marcina, oraz pod nr tel. 500-176-775.

7. Zapraszamy mężczyzn, szczególnie ojców i mężów, na spotkanie integracyjno-formacyjne w naszej „Parafialnej Kawiarence” na tyłach kościoła – w ostatni czwartek miesiąca, 26 października, o godz. 19.00. W programie spotkania: rozważanie słowa Bożego oraz integracja przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy!

8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy mogli nabyć znicze rozprowadzane przed kościołem przez Bielanki. Ofiary składane przy tej okazji są wsparciem funduszu Bielanek.

Polecane strony