facebook

XV Niedziela Zwykła

1. W przyszłą niedzielę, 23 lipca obchodzić będziemy odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11.30 i połączona będzie z procesją Eucharystyczną. Po Mszy św. o godz. 10.00 oraz 11.30 zapraszamy na odpustowe spotkanie przy kawie, herbacie, czymś słodkim.  Dla dzieci zaplanowaliśmy atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni, gier integracyjnych. Dla dorosłych możliwość poznania się w ramach naszej parafialnej rodziny św. Marii Magdaleny.  Spotkanie odbędzie się w „Mobilnej Kawiarni” na tyłach kościoła, tuż przy wejściu do kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy!

2. W miniony piątek rozpoczęliśmy Nowennę do św. Marii Magdaleny, naszej patronki, która stanowi duchowe przygotowanie do parafialnego odpustu. Po Mszy św. o godz. 18.00 prowadzona jest modlitwa do naszej patronki, a następnie trwa adoracja NS. do godz. 21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Od niedawna nasza parafia posiada nową stronę internetową dostępną pod poprzednim adresem: parafiamariimagdaleny.pl. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać, i zachęcamy do odwiedzania nowej strony oraz naszego profilu na facebooku.

4. W czasie wakacji ( przez lipiec i sierpień) Msze św. w naszej parafii będą odprawiane w następującym porządku: w niedzielę o godz.: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00; i 19.30. Natomiast w dni powszednie o godz. 7.00; 7.30 i 18.00. Spowiedź na każdej Mszy św.

5. W dniach od 02-06.03.2024 r. organizujemy 15-dniową pielgrzymkę samolotową do Meksyku i okolic. Koszt pielgrzymki: 6300 zł + 1630 USD. Program pielgrzymki znajdziemy na stoliku przy prasie katolickiej. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Dlaczego dzieci, także z rodzin głęboko wierzących, tracą wiarę w konfrontacji ze środowiskiem? – odpowiada Tomasz Cichocki, katecheta i dyrektor szkoły. Oraz: Jakie znaczenie ma dziś nauka św. Tomasza dla nas – ludzi żyjących w XXI w.? – odpowiedzi szuka ks. Sylwester Gaworek.

7. W dniach od 22 do 30 lipca organizowany jest wyjazd na festiwal młodych do Medjugorie. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce parafialnej.

Polecane strony