facebook

XXI Niedziela Zwykła 

1. Od pierwszego września powracamy do zwyczajnego porządku sprawowania Mszy św. W dni powszednie o godz.: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 17.30 i 18.00. W niedzielę natomiast o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 19.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, adoracja N. S. od godz. 9.00 do 17.30, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas Mszy św. porannych oraz popołudniu od 16.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, aby u początku nowego roku szkolnego skorzystać z sakramentu pojednania.

3. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.30 zapraszamy na Msza św. z formularza o Niepokalanym Sercu N.M.P oraz modlitwę różańcową.  

4. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii osób chorych, które pragną w pierwsze piątki przyjmować Komunię św., bądź potrzebują sakramentu spowiedzi św. lub namaszczenia chorych.

5. Kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa rozpocznie się 6 września
o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy serdecznie narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

6. W dniach od 21.02-06.03.2024 r. organizujemy 15-dniową pielgrzymkę samolotową do Meksyku i okolic. Koszt pielgrzymki: 6300 zł + 1630 USD. Program pielgrzymki znajdziemy na stoliku przy prasie katolickiej. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Marcina.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy możemy znaleźć odpowiedź na pytania: Co zrobić, żeby po wakacyjnym odpoczynku natychmiast nie popaść w zmęczenie? – odpowiada ks. Krzysztof Wons SDS. Oraz: Na ile ostatnie decyzje papieża Franciszka wpływają na działalność tej organizacji kościelnej? – odpowiada ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski, wikariusz regionalny Dzieła na Europę Środkową i Północną

8. W dniach od 9 do 16 września organizujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt pielgrzymki – 1800 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u księdza Marcina (884-091-127 – proszę o sprawne zapisy, ponieważ termin wyjazdu jest bliski).

Plan wyjazdu

1 dzień, rozpoczęcie pielgrzymki Mszą Św. w Warszawie lub jeśli będzie więcej

pielgrzymów po drodze w Katowicach. Przejazd przez Mszczonów, Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, potem nocny przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację;

2 dzień przyjazd do Mediugorje;

Od 2 do 7 dnia pobyt w Mediugorje, zakwaterowanie w pensjonacie, położonym o 10 minut

spacerem od kościoła św. Jakuba. Do dyspozycji pielgrzymów noclegi z pościelą, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z łazienkami (jednoosobowy za dopłatą), wyżywienie dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja oraz stały dostęp do wody, kawy, herbaty. Tylko dla chętnych dorosłych i ewentualnie starszej młodzieży: post o chlebie i wodzie we

środę i/lub piątek;

Wyjazd z Mediugorje rano 7 dnia po śniadaniu. Msza Św. po drodze w Veprić (tzw.

chorwackim Lourdes). Dalszy przejazd do Polski.

8 dnia przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Pobyt w Mediugorje

  1. Wspólne, grupowe, modlitewne wejście na Podbrdo – Górę Objawień;
  2. Wspólne, grupowe, modlitewne wejście na Kriżevac;
  3. Spotkania ze wspólnotami zawiązanymi w Mediugorje (Cenacolo i/lub Wspólnota

Błogosławieństw).

  1. Wyjazd do Tihaliny – Msza Św.
  2. Wyjazd nad Wodospady Kravica;
  3. Wyjazd na 1 dzień – pobyt nad Adriatykiem.
  4. Wyjazd do Mostaru.

Polecane strony