facebook

XXII Niedziela Zwykła 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie N. S. i procesja wokół kościoła. Zapraszamy asystę, Bielanki, Ministrantów, Totus Tuus Żywy Różaniec do wspólnej modlitwy. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z członkami Żywego Różańca w sali za zegarem.

2. W przyszłą niedzielę, 10 września odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Dlatego w bieżącym tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się nowenną, przygotowując w ten sposób do tego wydarzenia.

3. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Zmartwychwstanie” oraz „Betlejem” zapraszają w pierwszy wtorek miesiąca, 5 września, o godz. 18:00, na Mszę Świętą połączoną z modlitwą o uzdrowienie oraz adorację N. S. O godz. 20:00 możliwość skorzystania z indywidualnego błogosławieństwa Najświętszego Sakramentu.

4. W pierwszą środę miesiąca, 6 września zapraszamy mężczyzn, szczególnie ojców i mężów, na Mszę św. o godz. 19.00, konferencję oraz adorację N. S. Przez wstawiennictwo św. Józefa prosimy o ochronę i ratunek dla naszych rodzin i małżeństw.

5. Kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa rozpocznie się 6 września, o godz. 19.00, w dolnym kościele. Zapraszamy serdecznie narzeczonych, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

6. W najbliższy piątek, 8 września przypada święto Narodzenia N. M. P. (zwane także w Polsce Świętem Matki Bożej Siewnej). Główne Msze św. o godz. 8.30 i 18.00. Zapraszamy!

7. W sobotę, 9 września wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Medjugorie. Wyjazd rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00 w naszym kościele. Zapraszamy serdecznie wszystkich pątników.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy możemy znaleźć odpowiedź na pytania:  Jak postępuje proces uwalniania się Niemiec od odpowiedzialności za zbrodnie II wojny światowej i co możemy z tym zrobić? – pisze ks. Henryk Zieliński. Oraz: Jak wyglądały okoliczności zbrodni na rodzinie Ulmówi chronionych przez nich Żydach w Markowej oraz dalsze losy ich katów? – opisuje Irena Świerdzewska.

Polecane strony