facebook

XXIII Niedziela Zwykła 

1. Dziś, o godz. 10.00, w Markowej, zostanie wyniesiona do godności błogosławionych rodzina Ulmów. Dziękujemy Panu Bogu za dar ich życia i świętości.   

2. Ofiary, które składamy w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Wśród alumnów tego seminarium kształci się nasz parafianin Artur, będący obecnie na 6-tym roku formacji seminaryjnej. Na pierwszy rok zgłosiło się 9 kandydatów. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne  Bóg zapłać!

3. W Środę, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główne Msze św. o godz. 8.30 i 18.00. 

4. Przypominamy, że w każdy czwartek zapraszamy na adorację NS. od godz. 16.00-17.30.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy możemy znaleźć odpowiedź na pytania: Rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Skąd taki temat? – odpowiada bp Wojciech Osial, przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP. Oraz:  Zamiast pytać, jakim prawem Ulmowie narażali swoje dzieci, trzeba pytać, jakim prawem Niemcy mordowali niewinne polskie dzieci – nowe spojrzenie na postawę Ulmów proponuje ks. Henryk Zieliński.

  

Polecane strony