facebook

XXIV Niedziela Zwykła 

1. Dziś, po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie grupy Totus Tuus w sali za zegarem, zapraszamy szczególnie nowych kandydatów do włączenia się w posługę w naszej parafii.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się pobłogosławienie tornistrów oraz przyborów szkolnych dla klas 0, I, II, III. Serdeczni zapraszamy.

3. W przyszłą niedzielę, 24 września po Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.00, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na festyn: „Zakończenie lata”. Będzie to okazja do spotkania się przy kawie, herbacie, czymś słodkim.  Dla dzieci zaplanowaliśmy liczne atrakcje, a dla dorosłych możliwość poznania się w ramach naszej parafialnej rodziny św. Marii Magdaleny. Spotkanie odbędzie się w naszej nowo otwartej w tym sezonie „Parafialnej Kawiarence” na tyłach kościoła, tuż przy wejściu do kancelarii parafialnej. Chętnych, którzy chcieliby się włączyć w przygotowanie festynu prosimy o kontakt: Ewa 517-446-157 lub Arek 501-090-596.  Serdecznie zapraszamy!

4. Serdecznie zapraszamy do posługi przy ołtarzu chętnych chłopców i dziewczynki, pragnących pełnić posługę ministranta lub bielanki. Zgłoszeń należy dokonywać w zakrystii u księdza Marcina.

5. W dniach od 21.02-06.03.2024 r. organizujemy 15-dniową pielgrzymkę samolotową do Meksyku i okolic. Koszt pielgrzymki: 6300 zł + 1630 USD. Program pielgrzymki znajdziemy na stoliku przy prasie katolickiej. Zapisy i szczegółowe informacje u księdza Marcina.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy możemy znaleźć odpowiedź na pytania: Zależnie od tego, co czytamy, oglądamy i czego słuchamy, możemy mieć skrajnie różne informacje i opinie na temat tych samych wydarzeń. Jak odnaleźć się w medialnym zgiełku? – odpowiada Eryk Mistewicz, medioznawca, prezes Instytutu Nowych Mediów. Oraz: Początek roku szkolnego to powracające pytanie o stan katechezy. Braki nauczycieli, zniechęcenie uczniów i postępująca laicyzacja powodują, że wątpliwości co do uczenia religii w szkole jest coraz więcej. Gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać? – analizuje Marta Kawalec.

Polecane strony