facebook

XXVII Niedziela Zwykła 

1. W najbliższy czwartek zapraszamy kandydatów pragnących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 12 października, o godz. 19.00, w naszym kościele. Przygotowania do sakramentu bierzmowania mogą rozpocząć kandydaci należący do naszej parafii, którzy ukończyli szkołę podstawową.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w których rozważamy tajemnice życia Jezusa i Maryi. Porządek nabożeństw jest następujący: w niedzielę o godz. 17.15; w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00; różaniec dla dzieci i ich opiekunów o godz. 17.00, w poniedziałek, środę i piątek. Przez cały październik, po zakończonym Nabożeństwie Różańcowym (z wyjątkiem niedziel i uroczystości), zapraszamy na adorację NS. do godz. 21.00.

3. Dziś, po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii.

4. Zbliża się miesiąc listopad szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych. W związku z tym na stolikach w świątyni znajdują się kartki, na których można zapisać imiona i nazwiska zmarłych, za których pragniemy modlić się w wypominkach rocznych i półrocznych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 lub w wypominkach jednorazowych 1 lub 2 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 i procesji żałobnej. Wspólna modlitwa Kościoła jest trwalszym znakiem naszej pamięci o zmarłych i troski o ich zbawienie niż kwiaty
i znicze. Intencje wypominkowe można składać do księży po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii.

5. W dniach od 21.02-06.03.2024 r. organizujemy 15-dniową pielgrzymkę samolotową do Meksyku i okolic. Koszt pielgrzymki: 6300 zł + 1630 USD. Program pielgrzymki znajdziemy na stoliku przy prasie katolickiej. Zapisy i szczegółowe informacje u księdza Marcina.

6. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej odbędzie się 22 października, o godz. 16.00 w dolnym kościele.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania:  Jakie tematy będą poruszane podczas trwającego synodu? – odpowiada kard. Grzegorz Ryś. Oraz: Statystyki rozwodowe rosną lawinowo. Kiedy na świecie zdąży pojawić się dziecko, sprawy się komplikują i rozpoczyna się walka, która potrafi trwać latami. Kto będzie wychowywać, a kto obserwować? – odpowiedzi szuka Marta Kawalec.

Polecane strony