facebook

XXX Niedziela Zwykła 

1. Dziś, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy grupę Totus Tuus do sali za zegarem.

2. Po każdej Mszy św. możemy nabyć znicze rozprowadzane przed kościołem przez Bielanki. Ofiary składane przy tej okazji są wsparciem funduszu Bielanek.

3. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach w sali rekreacyjnej.

4. Zapraszamy na Bal „Wszystkich Świętych”, który odbędzie się we wtorek, 31 października, w godzinach od 18.00 do 20.00 w sali przy kancelarii. Zachęcamy dzieci do przebrania się za aniołów i świętych. W ramach przygotowania do balu prosimy dzieci o wykonanie własnoręcznych rysunków świętych oraz błogosławionych i dostarczenie ich do zakrystii. Zapewniamy dobrą zabawę, konkursy, muzykę, tańce. Dostarczenie ciast, napojów i innych słodkości będzie mile widziane. Zapisy w zakrystii, miejsca ograniczone. Szczegółowe informacja u x. Marcina, oraz pod nr tel. 500-176-775.

5. We środę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy chwałę Trójjedynemy Bogu za wszystkich świętych i błogosławionych, którzy cieszą się oglądaniem Boga w królestwie niebieskim. Jednocześnie ten dzień przypomina o celu naszego ziemskiego życia, jakim jest powołanie do świętości. Msze św. w tym dniu o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz.: 13.00 i 19.30. Pamiętajmy, że ta Uroczystość jest świętem nakazanym, a więc mamy tego dnia obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W czasie od 1 do 8 listopada mamy możliwość uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych przebywających w czyśćcu. W tym celu należy spełnić następujące warunki: 1. Żyć w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św. 2. Nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli brak pełnej dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy); 3. Pobożnie odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach podanych przez Ojca Świętego. 4. Modlitewnie nawiedzić kościół lub cmentarz.

6. Drugiego listopada obchodzimy Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych zostanie odprawiona o godz. 18.00, a po niej nastąpi procesja wewnątrz kościoła, w której również będziemy się modlić za naszych zmarłych. Możemy jeszcze zgłaszać wypominki jednorazowe, półroczne i roczne w zakrystii.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja NS. od godz. 9.00 do 17.30, a po modlitwie różańcowej do 21.00. Sakrament pokuty na Mszach św. porannych i po południu od godz. 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.30 Msza św. z formularza o Niepokalanym Sercu N.M.P z modlitwą różańcową.

8. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz Domowy Kościół, pełniący posługę muzyczną,  zapraszają 7 listopada na Mszę Świętą o godz. 18.00,  a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o uzdrowienie. Zakończenie indywidualnym błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.

Polecane strony