facebook

XXXI Niedziela Zwykła 

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja NS. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po zakończonej adoracji odbędzie się spotkanie z członkami ŻR za zegarem.

2. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach w sali rekreacyjnej. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli w przygotowanie i realizację Balu „Wszystkich Świętych – Bóg zapłać.

3. Jeszcze do 8 listopada mamy możliwość uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych przebywających w czyśćcu. W tym celu należy spełnić następujące warunki: 1. Żyć w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św. 2. Nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli brak pełnej dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy); 3. Pobożnie odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach podanych przez Ojca Świętego. 4. Modlitewnie nawiedzić kościół lub cmentarz.

4. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz Domowy Kościół, pełniący posługę muzyczną,  zapraszają 7 listopada na Mszę Świętą o godz. 18.00,  a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o uzdrowienie. Zakończenie indywidualnym błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy możemy znaleźć odpowiedź na pytania: Czym jest ogień czyśćcowy? Jak pomóc duszom? – wyjaśnia s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Oraz: Msze gregoriańskie to jedna z najpopularniejszych form modlitwy za zmarłych. Jak pomagają duszom czyśćcowym? – wyjaśnia ks. Łukasz Żak.

Polecane strony