facebook

 I Niedziela Adwentu 
03.12.2023. r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – okres przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, oraz czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Zapraszamy z lampionami na Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 6.30. Szczególnie zapraszamy dzieci, które będą otrzymywały obrazki związane z programem tegorocznych rorat oraz zwyczajem lat ubiegłych, będą losowały kapliczkę, którą każdego dnia będą zabierać do swoich domów, aby modlić się wraz z całą rodziną i oczekiwać na uroczystość Narodzenia Pańskiego.

2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się dzisiaj, o godz. 16.00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy. 

3. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza wiernych na modlitwę poranną jutrznią, od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w kaplicy św. Stanisława Kostki w dolnym kościele.

4. Od dzisiejszej niedzieli można zaopatrywać się w pobłogosławione opłatki na nasze stoły wigilijne. Są one dostępne w kancelarii przed lub po Mszy św. w niedzielę i w godzinach pracy kancelarii w dni powszednie.

5. Świece wigilijne Caritas, które są znakiem naszej solidarności z biednymi i potrzebującymi, są dostępne u pań w kruchcie kościoła.

6. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, serdecznie zapraszamy do parafialnej kawiarenki, która znajduje się na tyłach kościoła, po przeciwnej stronie kancelarii. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach w sali rekreacyjnej.

7. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz Domowy Kościół, pełniący posługę muzyczną,  zapraszają 5 grudnia na Mszę Świętą o godz. 18.00,  a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę
o uzdrowienie. Zakończenie indywidualnym błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.

8. W pierwszą środę miesiąca, 6 grudnia zapraszamy mężczyzn, szczególnie ojców i mężów, na Mszę św. o godz. 19.00, konferencję oraz adorację N. S. Przez wstawiennictwo św. Józefa prosimy o ochronę i ratunek dla naszych rodzin i małżeństw.

9. W najbliższy piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Główne Mszę św. o godz. 8.30 i 18.00. Natomiast po Mszy św. o godz. 8.30 wystawienie N.S., następnie Msza św. o godz. 12.00 w „godzinę łaski” i możliwość dalszej adoracji N. S. do godz. 17.30. Tego dnia można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewne zobowiązanie  w intencji jednego, znanego tylko Bogu dziecka, które rozwija się w łonie matki, a którego życie jest zagrożone aborcją. Modlitwa trwa 9 miesięcy i polega na odmawianiu jednej tajemnicy różańca i specjalnej modlitwy w intencji dziecka.

10. Wszystkich chętnych, pragnących włączyć się w pomoc w prowadzeniu naszej parafialnej kawiarenki zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 7 grudnia, o godz. 18.00 w naszej kawiarence.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje, które będzie głosił ojciec Kombonianin.

12. Porządek wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie będzie następujący:

ul. Malborska 8, 12, 15 i 15a – Poniedziałek 04.12.2023 r.
ul. Malborska 14, 14a, 14b, 14c, 14d – Wtorek 05.12.2023 r.
ul. Malborska 16a, 16b, 16c, 16d, 16e, 16f – Środę 06.12.2023 r.
ul. Kowalskiego 3 i 5 – Czwartek 07.12.2023 r.
ul. Kowalskiego 1 i Malborska 1 – Piątek 08.12.2023 r.
ul. Tokarza 1 – Sobotę 09.12.2023 r.
ul. Tokarza 5 – Środę 13.12.2023 r.

   

Polecane strony