Relacja: „Chleb Aniołów w sercach dzieci” – Kolejny dzień radosnego świętowania w naszej parafii

Niedziela, 10 maja, stała się kolejnym pięknym przystankiem na drodze wiary naszej wspólnoty parafialnej. Po wczorajszych uroczystościach, dziś mury kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Warszawie ponownie wypełniły się bielą komunijnych strojów, zapachem świeżych kwiatów i radosnym śpiewem.

Tym razem najważniejszymi bohaterami dnia byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 277, którzy o godzinie 10:00 przystąpili do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Wyjątkowe spotkanie przy ołtarzu

Uroczysta Msza Święta była kulminacyjnym momentem długiego czasu oczekiwań i duchowego przygotowania. Dzieci, otoczone miłością swoich rodziców, chrzestnych oraz dziadków, z powagą i skupieniem po raz pierwszy zaprosiły Pana Jezusa do swoich serc.

Wspólna modlitwa miała niezwykle podniosły charakter. Liturgia, wzbogacona o aktywny udział uczniów – od czytań biblijnych po uroczyste przyniesienie darów ofiarnych – stała się żywym świadectwem tego, że wiara w młodym pokoleniu jest źródłem prawdziwej radości.

Dar, który przemienia

W skierowanym do dzieci słowie usłyszeliśmy o tym, jak ważne jest pielęgnowanie tej nowej, najpiękniejszej przyjaźni z Bogiem. Pierwsza Komunia Święta to nie tylko piękna uroczystość rodzinna, ale przede wszystkim duchowy fundament, na którym młodzi chrześcijanie będą budować swoje dorosłe życie.

Blask świec komunijnych przypomniał wszystkim zgromadzonym o obietnicach chrzcielnych, a białe alby symbolizowały czystość i nowy początek drogi z Chrystusem jako Przewodnikiem.

Słowa wdzięczności

Uroczystość tej rangi wymaga zaangażowania wielu serc. Pragniemy podziękować:

  • Rodzicom – za ich codzienny przykład wiary i trud włożony w przygotowanie dzieci do tego sakramentu.

  • Dyrekcji i Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 277 – za obecność i wsparcie uczniów w tym ważnym dla nich dniu.

  • Katechetom – za cierpliwe sianie ziarna Bożego Słowa i duchową formację.

  • Oprawie muzycznej i Służbie Liturgicznej – za stworzenie atmosfery pełnej sacrum i piękna.

Zaproszenie na Biały Tydzień

Dla dzieci z SP 277 świętowanie dopiero się rozpoczyna. Od jutra zapraszamy wszystkich neokomunikantów na Biały Tydzień. Jest to czas szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii.

  • Poniedziałek: godz. 17:00

  • Od wtorku do piątku: godz. 17:30

Niech ten tydzień będzie dla Waszych rodzin czasem umocnienia i wspólnej modlitwy, która wyda piękne owoce w przyszłości.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony – wkrótce opublikujemy galerię zdjęć z dzisiejszej uroczystości!