Relacja: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie” – Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii

9. dzień maja 2026 r. zapisał się w sercach naszej wspólnoty parafialnej w sposób szczególny. W murach kościoła pw. św. Marii Magdaleny gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 380, którzy po raz pierwszy w pełni uczestniczyli w Ofierze Eucharystycznej, przyjmując do swoich serc Pana Jezusa pod postacią Chleba.

Dwie tury, jeden radosny cel

Ze względu na dużą liczbę dzieci oraz chęć zapewnienia wszystkim rodzinom komfortu modlitwy, uroczystości odbyły się w dwóch grupach:

  • O godzinie 10:00 – pierwsza grupa uczniów wraz z wychowawcami i rodzicami.

  • O godzinie 12:00 – druga grupa, równie licznie zgromadzona przed ołtarzem Pana.

Obie Msze Święte sprawowane były w niezwykle podniosłej atmosferze. Odświętne stroje, białe alby i blask świec przypominały nam wszystkim o czystości serca i świetle wiary, które od dnia Chrztu Świętego prowadzi te młode osoby ku Bogu.

Spotkanie z Żywym Bogiem

W wygłoszonym słowie Bożym usłyszeliśmy o wielkim darze przyjaźni, jaką Pan Jezus oferuje każdemu człowiekowi. Moment przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej to nie tylko zwieńczenie całorocznych przygotowań, katechez i spotkań formacyjnych, ale przede wszystkim początek nowej drogi.

Dzieci z zaangażowaniem włączyły się w liturgię poprzez czytania, śpiew psalmów oraz uroczystą procesję z darami. Radość na ich twarzach w chwili przyjęcia Hostii była najpiękniejszym świadectwem wiary dla wszystkich zgromadzonych gości.

Podziękowania

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania:

  • Rodzicom – za trud wychowania w wierze i przygotowanie dzieci do tego sakramentu.

  • Katechetom i Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 380 – za cierpliwość, przekazaną wiedzę i duchowe prowadzenie uczniów.

  • Służbie Liturgicznej, Scholi oraz wszystkim zaangażowanym w upiększenie tej uroczystości.

„Pierwsza Komunia Święta to wielka chwila, która pozostaje w pamięci jako pierwszy moment, w którym poczuło się wagę osobistego spotkania z Jezusem”. – św. Jan Paweł II

Biały Tydzień

Przypominamy, że od poniedziałku dzieci przeżywają swój Biały Tydzień. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na wieczorne nabożeństwa w poniedziałek o godz. 17:00. Od wtorku do piątku o 17:30, aby wspólnie dziękować za dar Eucharystii i wypraszać potrzebne łaski dla całych rodzin.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.