Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
12.05.2024 r.

1. Dziś Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 285 – dla tych dzieci biały tydzień odbywać się będzie od poniedziałku do piątku, o godz. 18.00. Natomiast biały tydzień dla dzieci ze szkoły nr 380 odbywać się będzie o godz. 17.00.

2. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach w sali rekreacyjnej.

3. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 277 odbędzie się w przyszłą niedzielę, o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 16.00.

4. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz Domowy Kościół pełniący posługę muzyczną,  zapraszają 14 maja na Mszę Świętą o godz. 18.00,  a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o uzdrowienie. Zakończenie indywidualnym błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu ok. godz. 20.00.

5. W najbliższą sobotę, o godz. 20.00, serdecznie zapraszamy na Mszę św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego i modlitewne czuwanie przed NS. do godz. 6.00 rano. W czasie nabożeństwa nastąpi namaszczenie błogosławionym olejem oraz odnowienie przyrzeczeń bierzmowania, dlatego prosimy, aby na nabożeństwo zabrać ze sobą świece. Po uroczystej Mszy św. modlitwy podczas adoracji NS. poprowadzą grupy parafialne.

6. Rocznica I Komunii Świętej dla dzieci ze szkół nr 380, 285 i 277 odbędzie 26 maja, o godz. 10.00. Spotkanie przygotowujące odbędzie się 22 maja, o godz. 19.00. Dzieci zapraszamy do kościoła górnego, rodzice zaś będą mieli spotkane w kościele dolnym.

7. Prosimy o przynoszenie do zakrystii suszonych kwiatów, które posłużą do upiększenia liturgii w czasie procesji Bożego Ciała.

8. Organizujemy II edycję diecezjalnego turnieju ministrantów w piłkę nożną, który odbędzie się 16 czerwca na boisku OSIR Targówek. Wszystkich chętnych, pragnących włączyć się w pomoc i organizację turnieju, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii i pozostawienie numeru kontaktowego. Szczególnie mile widziani są ratownicy, sędziowie oraz osoby do obsługi technicznej. Zgłoszenia i szczegółowe informacje u księdza Marcina.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: W PRL-u byli cenzorzy, a dziś? Współczesne nieoczywiste a skuteczne mechanizmy ograniczania wolności słowa opisuje Łukasz Warzecha. Oraz:  Jest czas nadstawiania policzka, ale i czas sprzeciwu – podkreśla o. Dariusz Kowalczyk SJ, komentując karę dla stacji telewizyjnej za nierzetelny materiał o św. Janie Pawle II.