V Niedziela Wielkanocna
28.04.2024 r.

1. Nasz parafianin Artur Frej syn Mirosława i Agnieszki, alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego na Tarchominie, w dniu 1 czerwca br. ma otrzymać święcenia prezbiteratu, dlatego polecamy go modlitwie wiernych.

2. Po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach w sali rekreacyjnej.

3. W najbliższy piątek 3 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W tym dniu Msze św. i nabożeństwa według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. z formularza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.30, połączona z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszamy.

5. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym szczególnie oddajemy cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą odbywać się w niedzielę o godz. 17.30, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Przez cały miesiąc maj w dni powszednie, po zakończonym nabożeństwie, odbywać się będzie adoracja NS. w ciszy do godz. 21.00 i kończyć się będzie Apelem Jasnogórskim.

6. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym oraz Domowy Kościół pełniący posługę muzyczną,  zapraszają 14 maja na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o uzdrowienie. Zakończenie indywidualnym błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu ok. godz. 20.00.

7. W sobotę, 4 maja, wyjeżdżamy na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa. Wyjazd o godz. 6.00 rano z parkingu przy kościele.

8. Na zakończenie tygodnia modlitw o powołania, dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymania Wyższego Seminarium Duchownego na Tarchominie.

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytania: Coraz mniej czytamy, a więcej oglądamy i słuchamy. Dotyczy to zwłaszcza młodszych pokoleń. Jakie konsekwencje to niesie? – sygnalizuje bp Jacek Grzybowski. Oraz: W jakim kierunku idą propozycje zmian w podstawie programowej nauczania w polskich szkołach i do czego to ma prowadzić? – opisuje Monika Odrobińska.